Yra keli dalykai, kuriuos reiktų apsvartyti prieš automatinės laistymo sistemos įrenginėjimą. Šiame straipsnyje aptarsime svarstytinus dalykus apie:

Vandens parametrus: yra du pagrindiniai matavimo vienetai, kurie naudojami efektyvioms laistymo sistemos montuoti: debetas ir slėgis. Debetą yra labai paprasta išsimatuoti su dažniausiai namie esančiais įrankiais – reikės tik žinomos talpos kibiro ir chronometro. Debetas tai, per kiek sekundžių kiek L vandens išbėga. Prieiname prie vandens šaltinio iš kurio bus pajungta laistymo sistema, chronometrą ir vandenį įjungiame tuo pačiu metu, pribėgus Jūsų pasirinktai talpai sustabdome chronometrą. Taip turite išmatuotą debetą. Slėgį taip pat nėra sudėtinga išmatuoti, bet reikia turėti barometrą. Arba, jeigu turite namie slėgio sukėlėją, jame dažnai jau yra įmontuotas barometras, kuris tikslingai parodys vandens spaudimą.

Vandens įvadas: dažnai iškylantis klausimas yra – iš kur bus naudojamas vanduo laistymo sistemai. Jeigu statotės naują namą ir norite įsirengti laistymo sistemą, būtina išsivesti laukan 32mm arba 25mm diametro HDPE vamzdį tiesiai iš pagrindinio vandens. Geriausiai jį išsivesti per pamatą ankstyvame namo statymo etape. Taip išvengsite fasado gręžimo ir papildomų trinkelių ardymo darbų. Jeigu jau turite namą ir nusprendėte įsigyti laistymo sistemą, gali tekti padaryti porą skyliu namo sienoje, arba, esant galimybei, imti vandenį iš gręžinio. 

Automatikos vieta: įrengiant auomatinę laistymo sistemą yra keli jos techniniai komponentai kurie matysis. Tai yra valdiklis, kolektorinė dėžė ir lietaus daviklis. Pradedant nuo valdiklio, jų yra divejų rušių, išoriniai valdikliai, arba vidiniai. Abiems reikia 220v elektros maitinimo, tad reikia apmąstyti kur Jums būtų jį patogiausia turėti. Taip pat, į valdiklį turi ateiti valdymo laidai iš kolektorinės dėžės kuri bus lauke. Jeigu nusprendžiate dėti valdiklį viduje, reikia apmąstyti ar yra gofra per kurią būtų galima prasitempti valdymo laidus iš lauko. Patys valdikliai nėra dideli – apie 15cm*15cm ir 5cm gylio. Kolektorinės dėžės yra laistymo sistemos raumenys – ten yra elektriniai vožtuvai kurie įjungia/išjungia skirtingas laistymo zonas. Jinai būna žalios spalvos, ir montuojama vejos lygyje. Dėžė yra patvari, ant jos galima ir laipioti ir pervažiuoti ar tai su žoliapjove ar dviračiu. Jos matmenys dažnai būna nuo 49,6cm x 38cm iki 64cm x 52cm ir, jos dažnai būna kelios viename objekte. Reikia apsvarstyti kur Jums jos mažiausiai kristų į akį bei apsitarti su montuotojais kur būtų optimaliausiai jas dėti. Paskutinis komponentas yra lietaus daviklis. Jis turi būti atviroje vietoje, kad gautų tiek lietaus tiek saulės. Pradėjus lyti, priklausomai nuo pasirinkto reikiamo lietaus kiekio, jis užblokuos laistymo sistemą. Jis yra labai mažas prietaisas sujungtas laidu iki kolektorinės dėžės. Mes jį rekomenduojame dėti arba ant latako, arba ant segmentinės tvoros kuolelio – kad būtų galima gražiai paslėpti laidą.

Papildomos laistymo galimybės: mąstant apie laistymo sistemą reikia nepamiršti ir kitų augalų kuriems galimai tokia sistema pravertų. Apart vejos, galima sukurti automatinį laistymą ir pakeltom lysvėms, šiltnamiams, gėlių vazonams, tujoms. Priklausomai nuo poreikio, galima pasirinkti lašelinį laistymą arba kapiliarinį. Taip pat, reikia pamąstyti apie hidrantus – tai yra vandens kolonėle turinti pastovų slėgį. Hidrantai gali būti kelių rušių – arba įkasti žemėja su vejos lygiu, arba įmūrytos pakeltos kolonėlės. Jos ateina su greitomis jungtimis jūsų laistymo šlangom. Pastebėjome, kad klientai mėgsta įsidėti hidrantus prie automobilių stovėjimo vietos, kad galetų nuplauti tiek trinkeles ant kurių stovi automobiliai tiek pačius automobilius. Taip pat, hidrantai praverčia prie terasų, kad būtų patou plauti pačią terasą, grilių, ar pildyti vaikų baseinus. 

Dėl visų šių klausimų Manoveja.lt komanda Jums gali padėti ir pakonsultuoti. Rašykite arba skambinkite bet kokiu klausimu susijusiu su automatinėmis laistymo sistemomis.